Kretingos krašto lankytinų vietų maršrutą sudaro aštuoni objektai. Keturi iš jų yra Kretingos mieste, kiti – netoliese esančiose gyvenvietėse: Kartenoje (1), Kalnalyje (1), Tarvyduose (2). Dauguma objektų yra šventos katalikų vietos, tačiau šiame maršrute galima pamatyti ir piliakalnį, Erškėtyno šaltinį, buvusios Priverčiamųjų darbų stovyklos griuvėsius.
Maršrutai
Kretingos krašto lankytinų vietų maršrutas
Aprašymas
-
Erškėtyno šaltinis ir koplyčia
Erškėtyno šaltinis yra Kretingos r. sav., Joskaudų miške, tarp Dimitravo ir Lazdininkų kaimų. Netoliese pastatyta ir Dievo Motinos garbei skirta koplyčia, dažnai vadinama Erškėtyno šaltinio koplyčia.
-
Priverčiamųjų darbų stovykla Dimitravo kaime
Tarvydų kaime XIX a. grafų Zubovų giminė pasistatė dvarą, o šalia jo kumetyną, skirtą dvaro samdiniams. Grafo Dmitrijaus Zubovo garbei dvaras ir kaimas pavadinti Dimitravo vardu (Tarvydo vardas jam suteiktas tik 1927 m.).
-
Grafų Tiškevičių šeimos koplyčia-mauzoliejus
Grafų Tiškevičių šeimos koplyčia-mauzoliejus kartu su kapinių tvora, rytiniais ir vakariniais vartais stovi Kretingos parapijos senosiose kapinėse ir sudaro vientisą kompleksą. Tai valstybės saugomas regioninio reikšmingumo kultūros paveldo objektas.
-
Kretingos Lurdo grota, skirta pranciškonų globėjai Švč. Mergelei Marijai
Vienas Kretingos miesto simbolių – švč. Mergelei Marijai skirtas Lurdas – iškilo 1933 m. rugpjūčio 2 d., ceremonijoje dalyvaujant tuometiniam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai, krašto apsaugos ministrui Baliui Giedraičiui bei 25 tūkst. tikinčiųjų iš visos Lietuvos.
-
Kretingos bernardinų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios pastatų ansamblis
Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, stovinti Kretingos miesto centre, yra viena seniausių Žemaitijoje išlikusių bažnyčių. Mūriniai vienuolyno ir bažnyčios pastatai statyti 1605–1617 m. Abiejų Tautų Respublikos didiko Jono Karolio Chodkevičiaus ir jo žmonos Sofijos iniciatyva.
-
Jurgio Ambroziejaus Pabrėžos kapo koplyčia
Senosiose Kretingos kapinėse palaidotas vienuolis pranciškonas, pamokslininkas, botanikas ir gydytojas Jurgis Pabrėža, dar žinomas kaip tėvas Ambroziejus. 1771–1849 m. Kretingoje gyvenęs vyras buvo puikiai žinomas apylinkių gyventojams, todėl 1933 m. vienuolyno gvardijonas Augustinas Dirvelė ant jo kapo nusprendė pastatyti nedidelę 15 kv. m neogotikinio stiliaus mūrinę koplyčią.
-
Kalnalio Šv. Lauryno bažnyčia
Šv. Lauryno bažnyčia yra svarbiausias Kalnalio kaimo, esančio Telšių vyskupijoje, dešiniajame Salanto krante, kultūrinis objektas. Salanto ir Kūlupio slėnių apjuosta gyvenvietė susiformavo XVIII a. pabaigoje, kai Grūšlaukės dvarininkas Ignas Oginskis 1777 m. čia pastatė Šv. Lauryno bažnyčią.
-
Kartenos piliakalnio istorinis-archeologinis kompleksas
Kartenos piliakalnis, vadinamas Pilies, Švedų, Lūžties kalnu, stovi kitame Minijos upės krante nuo Kartenos miestelio. Nuo piliakalnio matyti miestelis, Minijos vingis ir aplinkiniai slėniai. Piliakalnis datuojamas VIII–XIII a., ant jo stovėjusi medinė pilis buvo kuršių Ceklio žemių gynybinis ir administracinis centras.