Aukštoji rabinų mokykla – ješibotas – Telšiuose įkurta 1873 m. rabino Gaono Eliezerio Gordono. Telšiuose visuomet gyveno didelė žydų bendruomenė, tad ješibotas čia įkurtas neatsitiktinai. XIX a. rabinų mokykla buvo žinoma visame pasaulyje, į ją studijuoti atvykdavo rabinai iš Anglijos, JAV, Urugvajaus, Pietų Afrikos, Vengrijos ir kitų šalių. Vienu metu ješibote studijuodavo iki 500 būsimų rabinų, o Telšiai tuo metu pasaulyje labiausiai buvo žinomi būtent dėl žydų dvasinio centro.

Šalia ješiboto veikė ir religinė mergaičių gimnazija bei mokytojų seminarija. Ješibotas uždarytas 1940 m., jo pastatas nacionalizuotas, o auklėtiniai išsklaidyti po kitus miestus

1941 m. Telšiuose sukurta mokymosi sistema atkurta ir panaudota ješibote Jungtinėse Amerikos Valstijose, Klivlande, ir Izraelyje, Tel Avive, kur veikia iki šiol.

Nors pastatas istoriškai svarbus ir pritraukia nemažai užsienio turistų, ilgą laiką jis buvo apleistas ir nenaudojamas. 2018 m. Telšių rajono savivaldybė paskelbė planus jį restauruoti ir pritaikyti edukacinei, kultūrinei bei visuomeninei veiklai.